O nás - Ateliér 21 Ostrava
50589
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-50589,cabin-core-1.0.2,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-3.3,ajax_fade,page_not_loaded,,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive

O NÁS

Ateliér 21 je prostor s fotografickým ateliérem a malou šicí dílnou. Cílem tohoto projektu je od začátku poskytovat kvalitní fotografické a grafické služby, vzdělávat lidi v oblasti fotografie a módy, pořádat zajímavé přednášky a podporovat kreativce. Po třech letech fungování můžu říct, že své cíle plníme. Začátky v období Covidu nebyly jednoduché, přesto si do ateliéru našlo cestu mnoho z vás.

 

Na začátku byla jen myšlenka a prázdný prostor. Cítila jsem, že pokud chci tvořit a propojovat lidi, práce z domů mi už stačit nebude. Na každém začátku je strach z neznáma, u mne to nebylo jiné. Netušila jsem, jestli dokážu zhmotnit myšlenku, ale touha posouvat se dál byla silnější. Říká se, že se podobní lidé přitahují, asi to tak je. Ateliér jsem budovala sama, dnes jsem obklopena skvělými lidmi, se kterými se vzájemně podporujeme a máme podobný pohled na svět. Mou hlavní myšlenkou je za pomoci tvorby měnit svět. Vím, vím, zní to ohraně, ale i ty nejmenší úspěchy mne stále přesvědčují o tom, že se této myšlenky vzdávat nemám.

 

Do Ateliéru 21 přicházejí lidi, kteří touží po hezké fotografii nebo potřebuji pomoc s grafikou. Pak jsou tady lidi, kteří se zajímají o náš večerní program – třeba o Večery s fotografií nebo módou. Jsou to hosté, kteří chtějí poznávat nové lidi, ale také se zajímají o vše nové. Propojování lidí je pro mne zásadní. Sdílení názorů a zkušeností mezi různými sociálními skupinami a generacemi – v tom vidím největší sílu. Každý umí něco, ale společně zvládneme všechno. A když se přijdete vyfotit a pak budete chtít navštívit nějakou akci ateliéru, vždy budete mít otevřené dveře.

 

Hlavním a jediným pracovníkem Ateliéru 21 jsem já. Jmenuji se Olga Zmelíková a budu ta, která Vás bude fotit nebo pro vás zpracovávat grafiku. Pak jsou tady lidi, kteří mi při práci pomáhají externě.

 

Nejen Večery s fotografií má na starosti Jirka – náš akademický pracovník, který miluje fotografii, jídlo a lidi.

 

Aby ženy byly ještě krásnější – s tím mi v ateliéru pomáhají dvě skvělé vizážistky. Radka a Petra umí přesně to, po čem touží každá žena nejen před focením.

 

A pak tady mám krásné holky – modelky. To se pak na ateliérových workshopech fotí jedna radost.

 

Teď Vás jistě zajímá, jaké služby Ateliér 21 nabízí. Odpovědi najdete na stránce služby.